goraca czekolada z ajerkoniakiem

Gorąca czekolada z ajerkoniakiem

Gorąca czekolada z ajerkoniakiem to odskocznia od przedświątecznej gorączki. A jakie mięso, a jaki prezent, a tego jeszcze brak, a może jednak tamtego… I po co? Zawsze kupujemy za dużo, a prezenty najlepiej dawać od serca. W tym roku umówiliśmy się, że zamiast wymyślnych prezentów, w pierwszy dzień świąt zabierzemy się do kina. Takim sposobem zamiast głowić się co małżonkowi na gwiazdkę, mogę usiąść i rozkoszować się gorącą czekoladą z ajerkoniakiem. Jest pyszna, rozgrzewająca i taka prosta, a bita śmietana wiadomo, pasuje do każdego deseru. Przepis z zakresu oczywistych, oczywistości :)


Gorąca czekolada z ajerkoniakiem

sweet8

Przepis

Porcji: 2

Składniki

  • 200 ml mleka 3,2%
  • 100 ml śmietanki słodkiej 12%
  • 50 g dobrej, gorzkiej czekolady
  • 50 g czekolady mlecznej
  • 1/2 laski wanilii
  • 100 ml ajerkoniaku

Dodatkowo: bita śmietana i kakao

Przygotowanie

W rondlu podgrzej mleko i śmietankę z ziarenkami wanilii, wrzuć również całą laskę wanilii. Zdejmij rondel z ognia, wyjmij laskę wanilii i wrzuć do mleka połamaną na kostki czekoladę, zamieszaj kilka razy, aż całkowicie się rozpuści. Na sam koniec dodaj ajerkoniak i wszystko raz jeszcze delikatnie podgrzej, nie doprowadzając do wrzenia. Przelej do przygotowanych wcześniej kubków. Udekoruj bitą śmietaną i ciemnym kakao. Podawaj od razu. Smacznego !

  • Domowa bita śmietana jest oczywiście najlepsza. Wystarczy śmietanka 30-36% ok 150 ml i dwie łyżki cukru pudru. Śmietankę ubij za pomocą mocno schłodzonej końcówki miksera, a gdy będzie sztywna dosyp cukier puder i jeszcze raz zmiksuj. Trochę więcej zachodu, ale jest o niebo lepsza od tej w sprayu.

czekolada z ajerkoniakiem

czekolada na goraco

czekoolada na goraca

Comments

comments

9 myśli na temat “Gorąca czekolada z ajerkoniakiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.